Targetolog

Fitness Mama

20 Septembrie 2024

Angajăm:

Targetolog

Suntem cel mai mare proiect de fitness pentru femei din mediul online românesc - Fitness Mama!

Din 2019 și până acum am ajutat peste 350 000 de femei să slăbească și să revină la formele dorite după naștere. :) Avem ambiția să devenim o comunitate globală și dacă vrei să faci parte din echipa care va realiza acest scop - welcome on board! :)

Se caută un targetolog cu experiență și dorință enormă de a crește în această meserie.

Responsabilități:

  • Implementarea, gestionarea și optimizarea campaniilor de publicitate targetată - Instagram, Facebook;
  • Configurarea pixelilor și a evenimentelor asociate acestora;
  • Evaluarea performanței activităților desfășurate;
  • Elaborarea strategiilor de lucru și optimizările necesare pentru atingerea obiectivelor țintă;
  • Analizarea zilnică a rezultatelor și raportarea săptămânală a îndeplinirii indicatorilor planificați și KPI-urile pentru campaniile publicitare ale clienților;
  • Testarea și scalarea eficientă a campaniilor publicitare și a numărului de lead-uri;
  • Stabilirea sarcinilor pentru materialele creative și producția propriu-zisă, analiza activității publicitare a competitorilor; monitorizarea regulată a indicatorilor cheie, ajustarea campaniilor.

Cerințe:

  • Experiență de minim 1 an în configurarea și administrarea publicității targetate;
  • Cunoașterea indicatorilor de performanță ai campaniilor publicitare;
  • Cultură vizuală dezvoltată;
  • Abilitatea de a menține performanța traficului în limitele obiectivelor stabilite;
  • Cunoștințe profunde despre principalele canale de publicitate și traficul plătit;
  • Înțelegere globală a mecanismelor de marketing;
  • Capacitatea de a efectua analiza mediului concurențial și a publicului țintă;
  • Abilitatea de a scrie texte pentru anunțurile publicitare și de a stabili sarcini pentru alți specialiști;
  • Expertiză în utilizarea Ad Manager-ului Facebook și Business Manager, capacitatea de a gestiona eficient accesul la paginile de administrație, integrarea Instagram cu paginile de business, cunoașterea regulilor de moderare și strategii de evitare a penalizărilor;
  • Atenție sporită la detalii, responsabilitate și abilitatea de a respecta termenul stabilit și de a rămâne conectat pentru comunicare.

Condiții salariale:

  • negociabil, în dependență de competențele tale;
  • posibilitatea de lucru la distanță;
  • grafic full-time de lucru.

Alte anunțuri publicate de această companie