Șef Departament IT

Franzeluța

10 Сентября 2024

Angajăm:

PROFILUL CANDIDATULUI:

  • Studii superioare IT, informatică, management de afaceri, contabilitate, finanțe etc.;
  • Cunoașterea tehnologiei de bază de rețea, baze de date, servere, securitate informationala;
  • Experiență în administrarea sistemelor informatice min. 3 ani;
  • Capacitate de organizare și planificare a activităților IT - domeniul de producție constituie un avantaj;
  • Capacitatea de a gestiona și monitoriza infrastructura IT, asigurând funcționalitatea și securitatea acesteia;
  • Cunoasterea PC programe Excel, PowerPoint, internet, email, 1C, aplicatii de analitica;
  • Abilitatea de prevenire și de soluționare a problemele tehnice;
  • Cunoașterea limbilor Română, Rusă – conditie obligatorie;
  • Cunoașterea limbii Engleze - constituie un avantaj.

RESPONSABILITĂȚI DE BAZĂ:

  • Conduce echipa Departamentului IT;
  • Coordoneaza activitatea de automatizare și dezvoltare/modernizare software și hardware adaptat cerințelor societății;
  • Implementează sarcini tehnice noi împreuna cu programatorii;
  • Implementează și configurează servere, servicii rețea etc.
  • Administrează și întreține servicii cloud și aplicații server;
  • Efectuează monitorizarea, administrarea și mentenanța sistemelor de infrastructură;
  • Soluționează cereri, incidente și problemele serviciilor IT din aria de competență;
  • Participă la implementarea proiectelor IT;
  • Asigură confidențialitatea, integritatea, securitatea și disponibilitatea datelor și a informațiilor;
  • Asigură o desfasurare eficientă a proceselor informatice în cadrul societății prin întreținerea rețelei de PC și dezvoltarea de aplicații;
  • Coordonează alegerea, instalarea, utilizarea şi întreţinerea echipamentelor de calcul, precum şi achiziţionarea, din exteriorul unităţii, de programe de computer sau a echipamentelor;
  • Colaborează cu furnizorii în privința echipamentelor informatice;
  • Supraveghează utilizarea eficientă şi raţională a resurselor materiale şi financiare;
  • Configurarează și administrează serverele; testând și modificând aplicațiile/programele necesare;
  • Monitorizează performanța sistemelor și aplicarea de îmbunătățiri pentru optimizarea acestora;
  • Acorda suport informațional al angajatilor în folosirea softurilor specifice lucrului;
  • Participă în procesul de achiziție a softurilor noi conform cerințelor și specificațiilor necesare.

Condiții de muncă:

  • Activitatea într-o companie cu renume şi tradiţii;
  • Salariu motivant și alte beneficii;
  • Investiţii în dezvoltarea profesională;
  • Pachet corporativ de telefonie mobilă.

Dacă te-ai regăsit în cele descrise mai sus, transmite CV-ul pe email: s.personal@franzeluta.md cu indicarea denummirii postului “Sef Departament IT”
Adresa oficiului S.A. Franzeluța: MD-2032, mun. Chişinău, str. Sarmizegetusa 30
Telefon: 069501182

E-mail: s.personal@franzeluta.md
Telefon: 069501182

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Arax Impex SRL • Сегодня, Кишинев

Отправить CV

Comertbank S.A • Сегодня, Кишинев

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть