Contabil Junior

Condenaro Accounting

20 Septembrie 2024

Condenaro Accounting este o companie specializată în servicii de contabilitate. Ne mândrim cu atenția personalizată și serviciile de cea mai înaltă calitate pe care le oferim clienților noștri. Prioritizăm nevoile individuale ale fiecărui client și ne asigurăm că fiecare interacțiune reflectă angajamentul nostru pentru excelență. Acest lucru nu ar fi posibil fără o echipă dedicată, de aceea ne prețuim angajații și suntem atenți și receptivi la nevoile lor, creând un mediu de lucru pozitiv și susținător.

Ești pasionat(ă) de cifre și ai o atenție deosebită pentru detalii? Îți dorești să îți începi cariera într-un domeniu dinamic și să faci parte dintr-o echipă profesionistă? Alătură-te echipei noastre la Condenaro!

În rol de Contabil(ă) Junior, vei avea oportunitatea de a învăța și de a te dezvolta alături de profesioniști cu experiență, contribuind la gestionarea eficientă a activităților financiare ale companiei. Vei fi responsabil(ă) de înregistrarea și verificarea tranzacțiilor financiare, pregătirea rapoartelor contabile și asigurarea conformității cu reglementările fiscale și contabile în vigoare.

Condiții de muncă:

  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în carieră
  • Mediu de lucru dinamic și suportiv
  • Pachet salarial atractiv cu revizuire regulată
  • Bonusuri de performanță și de sărbători
  • Training inițial și perfecționare continuă
  • Ieșiri de echipă distractive
  • Locație: Chișinău, str. Gheorghe Asachi
  • Program de lucru: 8:30-17:30 (doar full-time)

Responsabilități:

  • Asistarea în procesarea facturilor și a altor documente financiare
  • Introducerea datelor contabile în sistemul informatic
  • Menținerea și actualizarea registrelor contabile
  • Pregătirea și arhivarea documentelor contabile
  • Sprijinirea în pregătirea declarațiilor fiscale și a rapoartelor financiare
  • Verificarea și reconcilierea soldurilor conturilor
  • Comunicarea cu clienții și furnizorii pentru clarificarea și rezolvarea problemelor legate de documentele contabile
  • Contribuirea la realizarea închiderilor lunare și anuale
  • Asigurarea conformității cu politicile și procedurile interne ale companiei

Profilul candidatului:

  • Studii superioare în domeniul financiar-contabil sau într-un domeniu similar (în curs sau finalizate)/ cursuri în domeniul contabilității
  • Cunoștințe solide de contabilitate și fiscalitate
  • Bune abilități de utilizare a calculatorului și a Microsoft Office (Word, Excel)
  • Atenție la detalii și capacitate de a respecta termenele limită
  • Abilități bune de comunicare și relaționare interpersonală
  • Cunoașterea limbii române la nivel avansat
  • Capacitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă
  • Experiență anterioară într-un rol similar reprezintă un avantaj, dar nu este obligatorie

Dacă, la fel ca noi, ai o pasiune deosebită pentru contabilitate și îți dorești să faci parte dintr-o echipă profesionistă și dedicată, te încurajăm să ne trimiți CV-ul la adresa hr.condenaro@gmail.com.

Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Alte anunțuri publicate de această companie